O firmie

o nas

Poznajmy się...

„Q4Lab” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest w Polsce wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy QIAGEN, jednego z wiodących światowych producentów odczynników i sprzętu używanych w biologii molekularnej.

Firma QIAGEN jest wiodącym dostawcą innowacyjnych technologii badań w zakresie biologii molekularnej, a także kluczowym graczem na rynku zaawansowanych rozwiązań z tej dziedziny. Już ponad pół miliona klientów na całym świecie zaufało produktom firmy QIAGEN.

Technologie badań firmy QIAGEN umożliwiają izolację materiału genetycznego i innych cząsteczek z próbek biologicznych. Uzyskane próbki poddane analizom dostarczają wartościowych wyników i zamieniają materiał biologiczny w źródło cennych informacji. 

Firma QIAGEN została założona w 1984 r. przez grupę naukowców wywodzących się z Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie. Zaledwie dwa lata po powstaniu, firma wprowadziła na rynek nową metodę uzyskiwania informacji genetycznej z komórek, która była znacznie łatwiejsza, szybsza i bardziej wiarygodna w porównaniu do metod stosowanych do tej pory. Czas przygotowania prób skrócił się z kilku dni do kilku godzin, co przyczyniło się do tego, że metody biologii molekularnej mogły być wykorzystywane w laboratoriach na całym świecie. Od czasu wprowadzenia na rynek gotowego zestawu, który zawierał wszystko, co niezbędne do izolacji kwasów nukleinowych z bakterii, firma QIAGEN opracowała szereg innych technologii i testów. 

QIAGEN oferuje szeroki asortyment ponad 500 zaawansowanych produktów, znajdujących na świecie ponad 500 000 odbiorców. Ponadto w ofercie posiada kompleksowe rozwiązania służące do automatyzacji procedur laboratoryjnych – od przygotowania próbki do uzyskania końcowych wyników badań.

Oferujemy Państwu produkty QIAGEN, począwszy od podstawowych odczynników do biologii molekularnej, poprzez zestawy diagnostyczne, skończywszy na zaawansowanych automatach laboratoryjnych.

nasza oferta

Jak możemy ci pomóc?

Szeroki asortyment materiałów zużywalnych QIAGEN zawiera kompletne zestawy do przygotowania próbek oraz ich analizy, jak również enzymy i inne odczynniki znajdujące zastosowanie w aplikacjach laboratoryjnych. Na przykład, w ofercie QIAGEN znajdują się testy do identyfikacji patogenów powodujących grypę, zapalenie wątroby, HIV i gruźlicę. Dodatkowo, internetowy portal GeneGlobe oferuje naukowcom dostęp do ponad 60 000 testów do analizy poszczególnych genów u różnych gatunków. Materiały zużywalne i odczynniki QIAGEN charakteryzują się wysoką jakością, wiarygodnością i powtarzalnością.

QIAGEN dostarcza ponad 15 typów automatów i instrumentów pomiarowych w tym modułową platformę QIAsymphony- RGQ, która wyznacza nową erę automatyzacji w laboratorium. Jej zakres działania pokrywa cały zakres procedur, począwszy od preparacji próbek biologicznych, na testach prowadzących do końcowych wyników skończywszy. Takie podejście minimalizuje możliwość ludzkiego błędu i zwiększa efektywność procedur, które to czynniki są krytycznymi dla laboratoriów komercyjnych przetwarzających tysiące próbek rocznie i mających wysokie rygory jakościowe.

Odpowiednie rozwiązania są niezbędne do różnych zastosowań laboratoryjnych. QIAGEN oferuje szereg owoczesnych technologii, które przyczyniają się do postępów w biologii molekularnej oraz czynią ją bardziej dostępną dla rosnącej liczby użytkowników.

Metoda stosowana do amplifikacji kwasów nukleinowych. Wysoka czułość procesu zapewnia bardzo dokładne wyniki. Umożliwia wykrycie nawet pojedynczej cząsteczki DNA co jest szczególnie istotne w badaniach genetycznych żywności, podczas wykrywania patogenów czy też analizie śladów kryminalistycznych.

Technologia wykorzystując pamięć układu immunologicznego do wykrywania prątków gruźlicy, działa znacznie szybciej niż inne metody. Test jest wystarczająco czuły do diagnozowania chorób, w utajonej fazie, jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów.

Metoda, która sprawia że odkodowywanie informacji genetycznej jest łatwiejsze, szybsze i tańsze w porównaniu do tradycyjnych metod sekwencjonowania. Celem QIAGEN jest upowszechnienie stosowania tej przełomowej technologii w takich dziedzinach jak badania i diagnostyka kliniczna.

Jest to technologia wysokiej rozdzielczości, która pozwala na wykrywanie mutacji genomie  w czasie rzeczywistym.